Apel

Nazywam się Paweł Walak, mam 37 lat. Mieszkam w niewielkiej wsi niedaleko Łodzi. Od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną, mam orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności. Na skutek mózgowego porażenia dziecięcego nie poruszam się samodzielnie i mam niesprawne ręce, istotnym utrudnieniem dla codziennego życia są ruchy mimowolne. Na szczęście głowa pracuje mi bez zarzutu. Jestem całkowicie świadomy moich ograniczeń i wściekły, że nic nie mogę na to poradzić. Przyjaciele mówią, że zarażam optymizmem i pogodą ducha. Nie lubię narzekać ani użalać się nad sobą. Większość czasu spędzam przed komputerem, na którym między innym tworzę swoją stronę pod adresem walak.pacior.lap.pl i rozmawiam ze znajomymi, ponieważ w realu jest to utrudnione ze względu na niewyraźną mowę. Inną moją pasją jest jazda na rowerze. Na rehabilitacyjnym trójkołowcu przejechałem już przeszło 7500 km. Zwiedziłam spory kawałek Polski, byłem też w Niemczech oraz Francji. Rower to dla mnie najlepsza forma rehabilitacji, zarówno tej fizycznej, jak i społecznej.

Nadal jedna z form mojej rehabilitacji jest trening za pomocą roweru dlatego chciałbym zakupić sobie rower stacjonarny który pozwoliłby mi na nieprzerwanie rehabilitacji w okresie zimy. Koszt takiego roweru to 3 000 zł. Chciałbym także wyjechać na turnus rehabilitacyjny zapewniający odpowiednie dla mnie formy i metody rehabilitacji.

Wasze wsparcie z 1% podatku pozwoliło mi dokonać kosztownej naprawy roweru i nadal mogę cieszyć się jazdą na nim. Dopłacenie do rozbudowy i przystosowania łazienki do moich potrzeb.

W tym roku dzięki waszek darowiźnie mogłem wyjechać na 2 tygodniowy turnus rehabilitacyjny do Świnoujścia. Na którym to oprócz intensywnej rehabilitacji miałem niepowtarzalną okazje poznać Świnoujście i jego okolice przemierzając tamtejsze szlaki rowerowe.

Dzięki Wam będą to niezapomniane wrażenia do końca życia.

Utrzymanie mojej sprawności na obecnym poziomie wymaga intensywnej rehabilitacji. Zalecana jest hipoterapia, ćwiczenia w basenie oraz z wykorzystaniem kombinezonu TheraSuit. Niestety jest to dość kosztowne i przekracza moje możliwości finansowe. Ważne jest dla mnie, abym utrzymał aktualny stan sprawności ruchowej.

Byłbym bardzo wdzięczny Państwu za każdą złotówkę, przekazaną na moje konto:

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym,

Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

BNP Paribas Bank Polska SA

DAROWIZNA DLA WALAK,980
(ten dopisek jest bardzo ważny!!!)

Tak wypełnij PIT (np: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) Przekazując mi 1% swojego podatku.

Z góry serdecznie dziękuję

Paweł Walak